Przeskocz do treści

Podstawowe informacje o leasingu

Zasady leasingu

Zasady leasingu są powszechnie znane, jeśli jednak ktoś jest kompletnym laikiem w dziedzinie leasingu to warto się z nimi zapoznać. W końcu jego popularność jest tak olbrzymia, że wiele osób prowadzących działalności gospodarcze decyduje się właśnie zwrócić do firm leasingowych w celu otrzymania takiego finansowania. Firmy leasingowe - https://www.millennium-leasing.pl/leasing-transportu-drogowego posiadają bardzo szeroką gamę środków trwałych, które finansują dla leasingobiorców. Co więcej, klient może wybrać sposób tego finansowania – operacyjny lub finansowy. Krótko podsumowując, leasing jest umową, którą zawiera klient, który chce pozyskać jakiś przedmiot i prowadzi własną działalność gospodarczą, z firmą leasingową, która kupuje dany przedmiot i udostępnia klientów w zamian za okresowe spłacanie zobowiązania.

Rozwój firm leasingowych

Wraz z dynamicznym wzrostem popularności leasingu powstawały nowe firmy leasingowe, a te obecne już na rynku musiały prężnie się rozwijać i znajdować nowe sposoby walki o klienta. Wraz z ich rozwojem poszerzała się także lista środków trwałych, które można wziąć w leasing. A to z kolei spowodowało, że oferty leasingowe mogły znaleźć nowych odbiorców wśród szerszej rzeszy osób, które prowadzą działalność gospodarczą i szukają sposobów na pozyskanie nowych maszyn i urządzeń do firmy. Oczywiście, firmy ubezpieczeniowe także zobaczyły, jak ta branża się rozwija i dlatego zaczęły się łączyć z firmami leasingowymi oferując atrakcyjne oferty ubezpieczeniowe klientom tychże firm. Salony dealerskie także zaczęły nawiązywać umowy z firmami leasingowymi, które pozwalały na tańszy zakup nowych pojazdów i o wiele bardziej atrakcyjną ofertę leasingową dla klientów.

Najpopularniejsze leasingowane przedmioty

Praktycznie od początku istnienia na polskim rynku leasingu aż do teraz najpopularniejszymi środkami trwałymi, które finansują firmy leasingowe są pojazdy do trzech i pół tony. Jednak w ostatnich latach widać, że pozycja lidera, którą zajmują samochody jest coraz bardziej zagrożona. Z roku na rok coraz więcej klientów zyskują maszyny i urządzenia. Wiele firm produkcyjnych małych i dużych decyduje się właśnie w taki sposób pozyskać sprzęt. Co więcej, leasing urządzeń jest bardzo popularny w branży stomatologicznej i poligraficznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + 6 =